Методичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги переміщеним особам

10101Надзвичайні ситуації є частиною нашого повсякденного життя. У світі відбуваються різні трагічні події: війни, стихійні лиха, аварії, пожежі й  міжособистісне насильство. Переміщеними можуть бути окремі люди, сім’ї і цілі спільноти. Люди втрачають будинки, близьких, виявляються відірваними від сім’ї та звичного оточення або стають свідками насильства, руйнувань і смерті.

У цьому посібнику упорядковано рекомендації фахівців щодо надання першої допомоги переміщеному населенню.

Розв’язання проблем із психотравмою полягає не тільки у розвитку в Україні системи соціального захисту, якісної мережі закладів, що опікуються питаннями охорони психічного здоров’я та навчанням фахівців методам діагностики та психокорекції, але й у широкій роботі в суспільстві над зміною вкорінених стереотипів. Людям важливо більше знати про психологічну травму, посттравматичний синдром і шляхи надання першої допомоги, бо, на жаль, травма є частиною життя.

Сумні події нашого життя також пробуджують найкращі людські ресурси, зокрема ресурси співчуття, підтримки, взаємодопомоги. Посилення громадського, волонтерського руху є тому підтвердженням. Саме тому ці рекомендації можуть бути корисними не лише для широкого кола фахівців, залучених до надання допомоги постраждалому населенню, таких як соціальні працівники, лікарі тощо, але і для широкої аудиторії – волонтерів, небайдужих людей, готових прийти на допомогу.

Скачати:

Методичні рекомендації щодо надання першої психологічнохї допомоги переміщенним особам pdf

(80)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *