Як знайти порозуміння в сім’ї, де подружжя відноситься до різних конфесій?

На питання «як знайти порозуміння в сім’ї, де подружжя відноситься до різних конфесій», відповів священник лінії духовної підтримки «Надія» отець Миколай?

  На лінію духовної підтримки «Надія» часто телефонують подружні пари за порадою: як знайти порозуміння, у випадку коли чоловік (дружина) належить до іншого віросповідання. Зрозумівши, що це питання є досить актуальним, ми пропонуємо бесіду із одним зі священників лінії – отцем Миколаєм.

Отець Миколай, що є головним у підготовці до сімейного життя пари, яка сповідує різну віру?

Коли людина готується до шлюбу, вона обов’язково має чітко усвідомлювати хто поруч із нею. І питання, що стосується відношення потенційного чоловіка до віри, яку ти сповідаєш, є найголовнішим! Всі ж інші моменти, які пов’язані з віросповіданням, потрібно обговорювати і узгоджувати. Тобто такий собі «фундамент» потрібно будувати відразу, щоб потім не було ні для кого несподіванок.

А якщо пара вже вирішила одружуватись, як бути з питанням вінчання?

Згідно з церковною практикою і церковними канонами в Таїнствах Православної Церкви беруть участь тільки православні християни, і Таїнство Вінчання не є виключенням. Але у випадку, коли подружжя належить до різних конфесій, краще порадитися з єпископом. Адже бувають випадки, коли на шляху до вінчання люди приймають хрещення у православній вірі. Наприклад, коли наречений із любові до своєї нареченої, з поваги до її культури приймає рішення про перехід у Православ’я. Якщо це, наприклад, католики або уніати, то їх через Таїнство Сповіді можуть прийняти. Тому наголошую ще раз – це питання потрібно узгоджувати з єпископом.

Як порозумітися подружжю у таких важливих питаннях як, наприклад, хрещення дитини?

У подружньому житті виникають різні питання за важливістю. Є принципові та другорядні. В другорядних питаннях потрібно іти на зустріч, поступатися. Але питання хрещення є принциповим, особливо для людини, яка щиро вірує. Тому все таки важливо настояти на хрещенні саме у Православ’ї.

А що стосовно виховання, то всі християни єдині в тому, що Бог це – любов, що Бог це – добро. І з цього випливає, що ми всі за те, щоб бути порядними, щирими, щедрими і так далі. Тобто потрібно шукати спільне, вміти знайти християнське, правдиве, православне в будь-якій життєвій ситуації.

А що робити, якщо чоловік негативно ставиться до посту?

Піст це не завжди тільки харчування. Найголовнішим є внутрішній піст людини. Тому якщо чоловік не готовий до того, щоб дружина постувала, то особливу увагу їй потрібно приділити саме духовній стороні посту. Звернути увагу на як ти дотримуєшся заповідей, як ти молишся, які в тебе стосунки із людьми, що тебе оточують. У таких випадках потрібно радитися з духівником. Але моя думка, що неправильний той піст, який псує стосунки між членами родини. Так не повинно бути. Перша заповідь є любов до Бога, а друга подібна їй – любов до ближнього. Якщо ми, виконуючи першу заповідь, порушуємо другу, то це означає, що і в першій заповіді ми щось робимо не так.

Чи доречним буде місіонерство в такій сім’ї?

Місіонерство завжди потрібно, а в такій ситуації особливо. Але воно має бути дуже зваженим, навіть доречним. Не завжди 24 години на добу, а саме в ті хвилини і години коли це буде доречним. Взагалі найліпше місіонерство це наша поведінка, проповідь християнських цінностей власним прикладом.

Святий апостол Павло писав: «Невіруючий чоловік освячується дружиною віруючою, і дружина невіруюча освячується чоловіком віруючим…» (1Кор. 7.14). В даному випадку ситуація подібна. Як правило той шлюб є міцним, в якому панує любов.

Яку одну найголовнішу пораду ви можете дати такій сім’ї?

З Божою допомогою старатися жити в мирі, добрі та любові. І пам’ятати слова блаженного Августина: «У головному – єдність, в другорядному – свобода, у всьому іншому – любов». Коли можна знайти компроміс, то потрібно його шукати, а коли ситуація безкомпромісна, треба делікатно намагатися триматись своєї позицій. А взагалі в усьому має бути любов. Навіть якщо мусульманин і християнка, але вона дружина з великої літери, то йому дуже захочеться до неї дослухатися і піти їй на зустріч.

Марія ГУРСЬКА

(477)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *